Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Jirka a narodil jsem se v roce 2008 také s Apertovým syndromem. Bydlím v Holyšově, to je městečko v západních Čechách.  V 5. měsíci jsem byl na operaci hlavičky a od 9. měsíce chodím na oddělování prstíků. Taky jsem byl na operaci patra, protože jsem měl rozštěp. Od narození se mnou mamka cvičí Vojtovu metodu, měl jsem vyšší svalový tonus.

Chodit jsem začal až kolem 15. měsíce, dlouho jsem lezl po čtyřech, ale mám alespoň pevné zádové svaly. Teď už běhám, sám se najím, zvládám pití z hrnečku, stavím kostky, vozím své auťáky, jezdím na kole....... ale co nejvíc miluju je náš počítač. Sám si ho zapnu, vylezu do křesla a klikám na myš a strašně mě to baví... jen mamča to nevidí ráda. Teď v roce 2011 je můj vývoj podle vyšetření vyrovnán a je v normě.

Taky bych měl říct, že mi moc nejde mluvení, ale s naší paní logopedkou pilujeme co se dá.  Až se polepším dám Vám vědět! Děkuji tetě Jitce za jejich stránky a tátovi s mámou za jejich lásku.

   

Jiřík

 

červen 2011

Rádi bychom poděkovali občanskému sdružení Lísteček a jeho Projektu Jiřík, díky kterému chlapec získal finanční dar v hodnotě 5000 Kč.

více na: http://www.listecek.org/index.php/projekty/11-jirik

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...po druhe operaci prstiku,ted uz je mam krasne zahojeny...

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahoj z Hradce

(Lenka, 15. 6. 2011 18:07)

Ahoj Jiříku,
posíláme ti hodně pozdravů z Hradce Králové. Jakmile jsem dojela s mamkou z nemocnice domů, začali se mnou šít včichni čerti. Se Zuzkou řádím jak tajfun a pořád se na nás zlobí, že lítáme ven na zahradu !!! A bez klobouku! A ty třešně, to je lákadlo největší :-)
Moc tě a mamku pozdravujeme, ať si ti ručička rychle hojí. Lenka a Lenka

Holky z Hradce

(jirka, 26. 6. 2011 9:31)

je ahoj holky,no to je od Vas mile,rucka uz pomalu zahojena a sli jsme domu uz v patek :)urcite poslu mail s novym prstem!!!krasne leto cele rodince a ty Lenicko moc nezlob :)

Holky z Hradce

(Lenka, 22. 7. 2011 21:56)

Ahoj Jiříku a mamko. Jak se vám vede ? My si užíváme prázdniny na maximum. Na začátku července jsme byli celá rodina na dovolené na jižní Moravě - Lednice. Měli jsme s sebou i kola, ale bylo znát, že je Léňa stále unavená. Takže jsme spíš chodili pěšky anebo jsme je obě vozili ve vozíku za kolem. A teď ve středu jsme přiletěly z Djerby. To si zase vymyslela moje mamina, že by chtěla k moři a tak nás ženské osazení rodiny ukecala a měly jsme dámskou mořskou jízdu. Pavel by týden s tchýní asi nepřežil :-) Volala jsem do Prahy jestli proti tomu nemají námitek a naštěstí neměli. Holky byly maximálně spokojené, už jenom samotný let k moři byl excelentní. Celou cestu nezavřely pusy a mlely jako kolovrátek :-) A to jim vydrželo po celý pobyt. Byly jsme v hotelu, kde měli animační programy pro děti, takže jsem nemusela vymýšlet program a zábavu.Moje jediná povinnost při flákání se u moře, bylo provádět masáž pusinky. Naštěstí to Leňula snáší dobře, nechá si pusu v klidu masírovat.
Mějte se hezky a rychle se uzdravujte.
Lenky a Zuza